• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
Het gesight van Schoklant Zijn leven lang vaart Bart Reindersma al op de schepen van de oude Zuiderzee. Bekendheid heeft hij gekregen met zijn tekeningen en etsen die hij erover gemaakt heeft en nog steeds maakt. Enige jaren geleden is hij een verteltheater begonnen waarin hij de verhalen over de oude Zuiderzee en haar geschiedenis tot leven brengt. Van het eiland Schokland van vóór de ontruiming in 1859 bestaan nagenoeg geen afbeeldingen. Aan de hand van de beschrijvingen in de archieven, de minuutplannen van 1832 en intensief speurwerk heeft hij het eiland middels tekeningen haar gezicht terug kunnen geven. Daarmee is het een eerbetoon aan alle zeshonderd bewoners van Schokland geworden die gedwongen werden hun vertrouwde leefomgeving en geboortegrond te verlaten.

Het verhaal wordt verteld door Bartels, een jongen die wordt gegrepen door alles wat hij samen met zijn ouders op het water meemaakt. Hij raakt gefascineerd door de schepen van weleer en gaat op zoek naar meer informatie over hun verleden. In het verhaal gaat hij uiteindelijk 150 jaar terug en vertelt over het vroegere eiland Schokland en over de omstandigheden waaronders de bewoners er leefden.

Bart Reindersma, vormgeving, tekeningen, etsen en verhaal
Het gesight van Schoklant - Stichting Flevolands Zuiderzeeverleden, 2013