• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
U zult het museum niet terugkennen van uw vorige bezoek. In de afgelopen week zijn de houten gebouwen, die er staan sinds het midden van de jaren tachtig, helemaal leeggeruimd. De filmzaal is weg, en ook het Schokkerhuisje is niet meer het Schokkerhuisje: helemaal leeg. Volgende week gaat een bouwbedrijf de gebouwen nog verder strippen en van een nieuwe binnenbekleding en bekabeling voorzien. In februari is dat werk klaar, en kunnen de decorbouwers er in om een complete, eigentijdse nieuwe expositieruimte te maken. In maart wordt een deel van de oude voorwerpen in deze ruimte geplaatste, veel aan de wanden maar ook in vloervitrines. Aan het plan is ruim een half jaar gewerkt door conservator Henk Kloosterman.
Op 28 februari vindt dan de officiële opening plaats en vanaf 30 maart kan iedereen zien hoe mooi het geworden is. In het eerste weekend daarna, met de Pasen dus, vinden ook weer de rondleidingen door het binnen- en buitenmuseum plaats.

Wie in de tussentijd het museum bezoekt, hoeft niet alles te missen. Met een aantal vitrines en foto's is de pastorie ingericht als kleine overzichtstentoonstelling. Daarin de boomstamkano, het scheepskanon, sieraden van de Schokkers, het bruidshart uit 1717 en nog veel meer. Toch zeker de moeite waard!

Helaas komt niet alles wat wij van de Schokkervereniging van ons erfgoed konden laten zien terug in de nieuwe expositie. Sommige spullen zijn terug naar het depot, evenals de spullen die ruim een half jaar lang in het museum in Vollenhove getoond konden worden. Het wachten is op een museum elders in het land, dat gedurende een (half) jaar aandacht aan de geschiedenis van de Schokkers wil geven. Wij helpen graag met de uitwerking van zo'n idee!