• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Het eerste nummer in 2023 van Het Schokker Erf, ons kwartaalblad, is volgeschreven door diverse auteurs. Het eerste artikel is al 12 jaar geleden geschreven door Nico Klappe.

Nico Klappe (1928-2011) was een bekende figuur in Brunnepe, de buitenwijk in Kampen waar in 1859 veel Schokkers terechtkwamen, waaronder zijn overgrootouders Klaas Klappe, bijgenaamd de Olde Klosse, en Jacobje Broodbakker. Tientallen jaren was hij voorzitter van de gymnastiekvereniging RKDOS. Kort voor zijn dood besloot hij zijn jeugdherinneringen op schrift te stellen. Veel wist hij nog te verhalen over het leven in het Brunnepe van rond de oorlog, en niet zelden ging dat dan over de nazaten van de Schokkers. De (oud-)Kampenaren onder ons zullen er veel in herkennen. In een aantal afleveringen zult u daarom die herinneringen in ons blad kunnen lezen. Hier het eerste: De veilige haven (1).

In hoeverre voelen de Volendammers zich nog verbonden met Schokland, het eiland middenin de Zuiderzee dat in 1859 werd ontruimd? Zeven families zochten toen hun toevlucht in Volendam. Vele Volendammers stammen af van dat kleine eilandje. De kinderen van Piet Bond (‘Piet de Meeuw’) bijvoorbeeld zijn nazaten van de Schokkerin Teuntje Bien. In hoeverre heeft deze migratiegeschiedenis hen gevormd? Wat weten zij nog van Schokland? Eva Vriend  ging in gesprek met één broer en vijf zussen Bond en dit is het resultaat: De stugge, zuinige bes van Schokland

Bruno Klappe dook in de geschiedenis en schreef Het gesol met het weeskind Hilligje Peters, dat speelt in 1745. Verder vertelt hij over zijn nieuwe boek De zielzorgers van Schokland.

Jan Schilder (Vik) uit Volendam licht de Schokker doopceel van een sportieve plaatsgenote in Jessica Schilder verricht Europese topprestaties van wereldklasse.

Verder verenigingsnieuws zoals de Jaarrekening 2022, het Verslag van de algemene ledenvergadering  op 14-1-2023 waarbij een vrijwel compleet nieuw bestuur aan de slag ging, het verslag van de ledenadministrateur en een foto van het geslaagde optreden van het nieuwe Schokkerkoor in het kerkje op Middelbuurt.

Van de voorzitter

<tekst volgt>

NB: het doorklikken op de verwijzingen in dit artikel werkt alleen indien u bent ingelogd op het besloten ledendeel van onze website. Zie ook Aanvraag inlogaccount voor leden
Digitale abonnees op Het Schokker Erf krijgen op dezelfde dag dat het papieren nummer wordt verspreid, een e-mailbericht. Daarin staat dan een verwijzing naar dit artikel en een link om het blad in PDF te downloaden. Helaas blijkt dat bij abonnees met een e-mailadres bij Gmail dit bericht vaak in de spam-mailbox terechtkomt. Daar kan het met enige moeite teruggevonden worden, beter is het om ons verzendadres, Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., toe te voegen aan de contacten (Google) of de lijst veilige / bekende afzenders. Wij kunnen hier voor zover ons bekend niets aan doen.CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp het!
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.