• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Ben jij ook een nieuwsgierig aagje? Kom dan kijken en doen in Museum Schokland! Met de expeditiekit volg je samen met je ouders of juist lekker alleen een geheim spoor en kun je de verborgen geschiedenis van Werelderfgoed Schokland zelf ontdekken en ervaren. Een plattegrond en 9 doe-bladen leiden je naar verschillende ‘hot-spots’ op het museumterrein van de Middelbuurt. Ter plekke doe je kennis op door met een verrekijker te turen in de verte, grondmonsters te nemen of een voorwerp nauwkeurig te bekijken. Vervolgens kun je van elk doe-blad een eigen kunstwerk maken in het ‘Schokkeratelier’. De historische IJslopersschuur is speciaal hiervoor ingericht en vrij toegankelijk. Hier kun je naar hartenlust tekenen, knippen en plakken en je eigen kunstige creaties maken. Of duik in een mooi boek met spannende verhalen over de mensen die hier vroeger woonden. 
 
Aansluitend kan de Archeoroute over Schokland worden gelopen, die vertrekt vanaf Museum Schokland of de Gesteentetuin in het Schokkerbos.
Voorlopig heb jij nog geen tijd om naar huis te gaan!
 
Expeditiekit Schokland is een vast onderdeel van het museum, dus niet aan een bepaalde dag of tijd gebonden (alleen aan de openingstijden).
De expeditiekit is verkrijgbaar bij de museumbalie en geschikt voor basisschoolkinderen vanaf 7 jaar.
Expeditiekosten per kind € 1,00
Deze activiteit is ook leuke invulling voor een verjaardag uitje of schoolbezoek. Een glaasje drinken krijg je er in dat geval van Museum Schokland gratis bij.
Reserveren kan via een mailtje of telefonisch.
 
Meer informatie op de website van het museum of bel 0527-760630
 

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp het!
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.