• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Zaterdag 1 oktober 2022 was er een verhalenmarkt georganiseerd om in contact te komen met de Schokker nazaten uit Kampen, in de Stadskazerne aldaar. Deze bijeenkomst was georganiseerd door het Zuiderzeemuseum samen met de historische vereniging Jan van Arkel en het Stadsarchief Kampen. Men kon samen herinneringen ophalen aan Schokland en Brunnepe.
 
De Stentor deed er verslag van, evenals weekblad De Brug. Na 3x in Vollenhove was het ook in Kampen een succesvolle bijeenkomst. Op 5 november volgt Volendam,  vanaf 10.30 uur in het Volendams Museum. Ter voorbereiding, of het 'opwarmen' van de Schokker nazaten aldaar - en dat zijn er heel wat! - is er speciaal een kleine tentoonstelling ingericht.
 
,,De vader van mijn opa is als baby geboren op het eiland’’, vertelde deelneemster Marijanne Bremer (60). Dat verhaal heeft ze meegenomen naar de verhalenmarkt, evenals bijzonder zilverwerk dat bij haar in de la ligt. ,,Mijn oma heeft nog korte tijd bij ons ingewoond, ik denk dat het toen is achtergebleven. Van mijn moeder mocht ik het ooit meenemen, bij mij ligt het toch maar in de kast.’’
Het zilverwerk bestaat onder andere uit een verouderd armbandje, een paar speldjes en een klein ingelijst portretje waarin een plukje haar is verwerkt. Wie het precies is? Bremer heeft geen idee. ,,Dat is er ons nooit bij verteld.’’
 
,,Half half’’, is het antwoord van Joop Diender (86) als hem wordt gevraagd of hij zich Kampenaar of Schokker voelt. Het voorwerp dat hij deze zaterdag bij zich heeft: een crucifix dat met touwtjes bij elkaar wordt gehouden. ,,Dat hing in de KP1, het schip van mijn opa Diender. Het viel met heftig weer wel eens van de wand aan boord, en dan werd het gerepareerd met touwtjes en weer opgehangen. Het hangt nu bij mij in de kamer, heel hoog.’’
 
Jan Klappe (83, bijgenaamd ‘De Poele’) heeft zijn geboortebewijs bij zich, als bewijs dat hij echt is geboren in de Schokkerbuurt in Kampen. ,,Mijn vader was nog visser’’, laat hij een oude zwart-witfoto zien van het schip met zijn vader aan het roer. Verhalen genoeg over Schokland. Klappe: ,,Ik kwam altijd bij opa en oma, daar hoorde je van alles. Mijn vader en moeder waren niet rijk, maar toen mijn vader eindelijk een brommertje kon kopen, heeft hij mij meegenomen op de eerste rit. Toen zijn we naar Schokland gegaan.’’
 
 
 

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp het!
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.