• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33

Dit nummer begint met een uitgebreid artikel van Peter Veerman uit Volendam over De Volendamse tak van Kwakman Ballap.

Bruno Klappe schrijft over De inboedel van burgemeester Streithorst (1831) en over De archiefkast van de pastoor op Emmeloord die in Kampen staat.

Welkom waren de Schokkers op weinig plaatsen, bij de ontruiming in 1859 volgens Wim Veer. Een vergelijking met nu, 'Not In My Back Yard'?

Over dappere Schokkers gaat het verhaal De Kamper veerlieden durfden niet (1867) van Bruno Klappe. Hij schreef ook Stiekeme koeienmelkers (1712).

Deze keer naast de bekende genealogische bijdrage van Frank Rijckaert, Klappe, Maria (1941) - kwartierstaat ook een bijdrage van zijn vrouw Leidy de Boer die een gesprek had met Bald Westerbeek, vermoedelijk het oudste lid dat nog regelmatig naar de Schokkerdagen komt.

Verder de aankondiging van de volgende Schokkerdag. Het bleek onmogelijk om een aantrekkelijke en toch niet dure dag te organiseren in Amsterdam. Het was even zoeken naar een alternatief, waarbij we weer terug grepen naar het succesvolle recept van ‘varen en vis’. In Elburg zijn de Botterdagen. Maar daar konden we de haven niet in vanwege de drukte. Dus is het uiteindelijk Hasselt geworden, met de boot vanuit Kampen. 

Schokland is in de afgelopen tijd veel in het nieuws geweest: de benodigde miljoenen voor grondaankoop en vernatting aan de zuidkant zijn beschikbaar gekomen. Een plan voor een nieuw Werelderfgoedcentrum kan nu worden uitgewerkt. Ondertussen is het museum opnieuw ingericht en feestelijk heropend. Ook het museumrestaurant is opgefrist, en het terras wordt uitgebreid en gemakkelijker toegankelijk. Wel missen we nu al het Schokkerhuisje en de grote maquette van het eiland. Ook het tonen van de Schokker klederdracht had wel wat meer gekund. Maar misschien komt dit straks toch nog goed!

Frank Rijckaert heeft ons bestuur verlaten vanwege andere inzichten over de werkwijze. Wie wil zijn plaats innemen? 

Henk van Heerde, voorzitter

NB: het doorklikken op de verwijzingen in dit artikel werkt alleen indien u bent ingelogd in het besloten ledendeel van onze website