• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
Met deze titel 'kopte' de Stentor op 27 juni, om aan te geven dat het een werkgroep uit Brunnepe eindelijk was gelukt om het Schokkermonument in Kampen terug te krijgen op een geschikte plek: daar waar de Schokkers na de ontruiming van hun eiland in 1859 een nieuwe woonplek vonden, buiten de stad Kampen waar ze niet welkom waren.

Het beeld was op een andere, onjuiste plek terechtgekomen door werkzaamheden aan de dijk in 2001. Nazaten van de Schokkers, waaronder Brunneper Ben Diender en met hem vele anderen, beijverden zich jarenlang voor terugkeer.

Er werd een werkgroep voor opgericht die een jarenlange strijd met de ambtenaren van de gemeente aanging. Vele toezeggingen werden gedaan en niet nagekomen.
Begin dit jaar kwam er een kentering. Ben Diender slaagde er in, na vele plekken te hebben bekeken, met burgemeester Koelewijn een overeenkomst te verkrijgen. De Stentor berichtte er op 18 februari al over. Deze keer werd die overeenkomst ook gerealiseerd.

Ben Diender: 'bij de ingang van de nieuwe en oude buitenhaven mochten we een gedeelte hebben, dus een A1-locatie wat ons betreft. Het beeld is vanmorgen verplaatst en de basaltstenen worden er deze week omheen gezet. Daarna komen er gebakken stenen rond het geheel met een paar nieuwe zitbanken. Op het moment dat alles klaar is gaan we een officieel tintje eraan geven. Die onthulling zal waarschijnlijk niet meer voor de zomervakantie zijn maar in augustus. Wij als werkgroep zijn zeer tevreden met de terugplaatsing en mooie plek, al zullen er ongetwijfeld mensen zijn die er anders over denken. Als eind dit jaar de parkeergarage klaar is voor gebruik en de Noordweg is versmald en vernieuwd, wordt het een mooi aanzien vanuit de stad, Brunnepe en de bezoekers vanuit de parkeergarage.'

Bij de entree van de Koggewerf werd het echtpaar herplaatst, met de kenmerkende onzekere blik schuin richting de stad Kampen. ''Want je moet een beeld niet op de rug kijken, zo zie je ze ook goed als je van de Koggewerf af komt'', zei cultuurambtenaar Dick Spijker tegen de Stentor.
De operatie kostte slechts 7900 euro dankzij de inzet van de werkgroep en een bijdrage van een ondernemer. 

rechts: actievoerder Bruno Karel bij het beeld op de oude plek.