• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33

Klazina Hendriks Diender, geboren 10-1-1830 op Schokland, gehuwd met Albert Floris Toeter,
en Maria Kok, geboren 7-7-1854 op Schokland, gehuwd met Hannis Zalm.
 

Deze foto van twee Schokkerinnen werd vóór 1906 gemaakt te Kampen aan de Veerweg, waar beide vrouwen woonden.
In het Schokker Erf nr. 3 (sept. 1986) werd deze foto reeds eerder afgedrukt. Daarbij werd vermeld dat de zittende vrouw Klaziena Hendriks Diender (1830-1906) was. Van de staande vrouw wisten wij toen niet meer dan dat zij vermoedelijk tot de familie Zalm behoorde, en een buurvrouw was van Klaziena Hendriks Diender. Wij deden toen een oproep om ons zo mogelijk te laten weten wie deze staande vrouw precies was. Dat heeft slechts een tweetal reakties opgeleverd.
Uit deze reakties zou men kunnen afleiden dat de staande Schokkerin op deze foto Maria Kok is. Zij werd 7-7-1854 te Emmeloord op Schokland geboren als dochter van Peter Hendriks Kok en van Maria Bruinsen Visscher. Maria Kok trouwde op 16-5-1878 in Kampen met de Schokker Hannis Zalm (1841-1889). Zij kregen zes kinderen, te weten: Johannes, Petrus, Maria, Hendrikus, Berend en Hannis. Na het overlijden van haar man Hannis Zalm hertrouwde Maria Kok met Theodorus Bernardus Veer. Ze overleed 27-10-1933 te Kampen. Tot het tegendeel blijkt nemen wij nu maar aan dat dit inderdaad een foto van Maria Kok is. 
 

Uit het Schokker Erf nr. 11 (mei 1989)

Uit Schokker Portretten: de staande vrouw is Elizabeth Koridom (1835-1912). Het waren achternichten en buren van elkaar.

 

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.