• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Floris Albert Toeter, geboren 25-10-1857 op Schokland, en zijn vrouw Aleida Euphemia van der Haar

Floris Albert Toeter was de oudste zoon van het Schokker echtpaar Albert Floris Toeter (1829-1899) en Klaasje Hendriks Diender (1830-1906). Zijn vader was visser, schipper en pakhuisknecht. Toen ook de ouders van Floris noodgedwongen Schokland moesten verlaten, vertrokken zij naar Vollenhove. Dat was op 15-6-1859. Floris was toen ruim 1½ jaar oud. Hun woning (sectie C, kadastraal nummer 79), is toen afgebroken en het bruikbare materiaal is naar Urk vervoerd. In Vollenhove kwamen zij op de Kerkplaats nr. 10 te wonen.
Ook Aaltje Cornelissen Grootjen (1790-1874), de moeder van Albert Floris Toeter (1829-1899), en dus de grootmoeder van Floris, verhuisde met hen mee van Schokland naar Vollenhove. Behalve de twee op Schokland geboren kinderen werden in Vollenhove nog vijf kinderen geboren. Eén daarvan werd levenloos geboren, en één overleed op jeugdige leeftijd.

Op 10-8-1870, toen Floris 12 jaar oud was, verhuisde hij met zijn ouders van Vollenhove naar Brunnepe in Kampen. Ook zijn opoe Aaltje Cornelissen Grootjen verhuisde mee naar Kampen. Floris werd evenals zijn vader schipper. Hij trouwde op 12-8-1886 in Kampen met Aleida Euphemia van der Haar.

Aleida was op 7-5-1864 in Kampen geboren als dochter van de schipper Hendrikus Johannes van der Haar (1832-1871) en Grietje Jans Broodbakker (1834-1891). Grietje Jans Broodbakker was eveneens van Schokland afkomstig.

Floris en Aleida kregen in Kampen zeven kinderen, waarvan er drie overleden toen zij ruim een jaar één jaar oud waren. Zoon Albert was juist 12 jaar toen hij in 1905 in Brunnepe verongelukte onder neerstortend hout.

De andere kinderen waren:
 1. Klasina Margaretha Toeter (1888-1949), gehuwd met Wilhelmus Stegerhoek (1883-1964).
 2. Margaretha Maria Toeter (1895-1974), gehuwd met Bartholomeus Josephus Goosen (1891-1950).
 3. Maria Jacoba Toeter (1898-1979), ongehuwd.
 •  
De laatste was in Kampen alom bekend als de baakster M'rie Toeter van de Noordweg. Zij heeft vele honderden Schokker nazaten als baby verzorgd, en talloze gezinnen draaiende gehouden als zich weer eens een nieuw leven had aangediend. Iedereen kende haar, maar meer nog: zij kende iedereen door haar kontakten met al die gezinnen waar zij behulpzaam was geweest.

Floris Alberts Toeter overleed op 8-9-1936, en zijn vrouw Aleida Euphemia van der Haar op 23-4-1927, beiden in Kampen.

Uit het Schokker Erf nr. 24 (september 1993)
CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.