• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Catharina Karel, geboren 20-8-1852 op Schokland, en haar man Hermanus Lemmerman

Catharina Karel werd meestal gewoon Trijntje genoemd. Zij was een dochter van Willem Jansen Karel (1824-1900) en van Jacobje Alberts de Boer (1829-1893). Haar ouders woonden op Emmeloord, huisnummer 41A. Haar vader was visser, koopman en arbeider.
Trijntje was bijna 7 jaar toen zij met haar ouders op 1-6-1859 van Schokland naar de Visschersstraat in Vollenhove verhuisde. Het jaar daarop woonden zij op de Vischmarkt. Op 13-7-

1862 is het gezin van Vollenhove naar Kampen verhuisd, waar zij in Brunnepe kwamen te wonen.
Toen Trijntje opgroeide, werd zij dienstbode voor dag en nacht. Dat was zij o.a. in de Morrensteeg, Over de Brug, in Brunnepe, op de Oudestraat, Achter de Nieuwe Muur, in de Karpersteeg en de Schapensteeg.

Op 17-7-1873 trouwde zij in Kampen met de sigarenmaker Hermanus Lemmerman, die later ook nog stadsomroeper was. Hermanus werd geboren op 9-6-1848 in Kampen. Zijn ouders waren Lodewijk Lemmerman (1804-1849) en Maria Herbes.
Trijntje Karel en haar man Hermanus Lemmerman woonden na hun huwelijk in de wijk Brunnepe te Kampen. Beiden zijn in Kampen gestorven: hij op 2-3-1918 en zij op 9-2-1933.

Hun kinderen:
 1. Lodewijk Lemmerman (1880-....), gehuwd met Aleida Maria Jongsma (1886-1915).
 2. Wilhelmus Karel Lemmerman (1892-1969), gehuwd met Geertruida Smit (1893-1987).
 3. Christina Lemmerman (1895-1953), gehuwd met Levinus Huijs.
 •  
Uit het Schokker Erf nr. 26 (mei 1994)
CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.