• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Lijsje ofwel Aleida Sul, geboren 15-10-1852 op Schokland, en haar man Johannes Cornelis Kalter

Lijsje Sul was het eerste kind van Harm Dubbels Sul (1821-1898) en Maria Jansen Grootjen (1832-1897). Haar vader was beurtschipper op de veerdienst Schokland-Kampen en tevens postbode, koopman en visser. Haar moeder was op Schokland dienstbode in het gezin van Floris Albert Toeter (1789-1858) en Aaltje Cornelissen Grootjen (1790-1874). Op Schokland kreeg Lijsje nog drie zusjes, en later kwamen er in Kampen nog drie broertjes en één zusje bij. Drie van die acht kinderen in het gezin van de ouders van Lijsje Sul zijn jong overleden. De andere vijf zijn getrouwd.

Lijsje Sul trouwde op 2-5-1878 in Kampen met de sigarensorteerder Johannes Cornelis Kalter. Johannes was nadien ook pakhuisknecht en groenboer. Hij was op 16-9-1850 in Kampen geboren en overleed aldaar op 14-4-1927. Hij was een zoon van Hendrik Johannes Kalter (1807-....) en Margrita Bos (1812-....).

Van de negen kinderen die Lijsje Sul en Johannes Cornelis Kalter kregen zijn er vijf jong overleden.
De andere vier waren:
 1. Maria Margaretha Kalter (1880-1946), gehuwd met Jakobus Johannes Hollander (1881-1966).
 2. Hermina Margaretha Kalter (1883-1953), ongehuwd.
 3. Berendina Johanna Kalter (1888-1956), gehuwd met Albertus Goosen (1888-1962).
 4. Hendrikus Johannes Kalter (1890-1921), ongehuwd.
 •  
De eerste twee kinderen van Lijsje Sul zijn in IJsselmuiden geboren, de andere zeven in Kampen.
Lijsje is op 10-8-1926 in Kampen overleden.

Uit het Schokker Erf nr. 28 (januari 1995)
 

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.