• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33

Maria Derks Botter, geboren 21-3-1825 op Emmeloord, gehuwd met Piet van Braam
 

Maria Derks Botter werd op Emmeloord geboren, op huisnummer 9, als dochter van de visser Dirk Klasen Botter (1787-1854) en van Jannetje Hermens Net (1788-1832).
In 1832, toen Maria 7 jaar was, heerste er op Schokland een cholera-epidemie. In amper 5 weken werden onder de Schokkers 69 cholera-gevallen vastgesteld. Van hen bezweken er 29 aan deze veelal dodelijke ziekte. Ook Maria's moeder, Jannetje Hermens Net (1788-1832), kreeg cholera en bezweek na slechts één dag ziek te zijn geweest.
Haar vader Dirk Klasen Botter (1787-1854), en haar zuster Aaltje (1817-1878) kregen de ziekte ook, maar zij waren na enkele dagen weer beter.
Haar ouders hadden zes kinderen, waarvan de eerste twee jong zijn overleden.

Haar vader hertrouwde met Maria Alberts Toeter (1799-1871), de weduwe van Thijmen Alberts Kok (1792-1831).
Maria trouwde op 25-10-1849 in Kampen met de trijpwever Piet van Braam (1824-1898). Zij woonden in de Engesteeg nr. 23 te Kampen. De moeder van Piet van Braam, de Schokkerin Maria Jacobs Kok (1792-1861), woonde bij hen in.

Maria kreeg 7 kinderen. Ze overleed op 29-1-1892 te Kampen.
Nazaten van haar heten o.a.: van Braam, van Engelen, Diender, Barske, Knoop, Leeuwenkamp, Klappe, Bos, van der Haar, de Graaf, Hollander, Toeter, van Bruggen, Schrijer, Bossink, Walgerink en Grootjen.
 

Uit het Schokker Erf nr. 17 (mei 1991)

 

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.