• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Jacob Dubbels Gosen, geboren 9-3-1834 op Schokland, en zijn vrouw Trijntje Jacobs Diender, geboren 9-1-1834 op Schokland

In zijn zondagse pak en netjes opgedoft heeft Jacob Dubbels Gosen zich vol verwachting opgesteld naast zijn reeds zittende vrouw Trijntje Jacobs Diender, om zich te laten vereeuwigen door de fotograaf.

Jacob Dubbels Gosen werd 9-3-1834 op Schokland geboren. Hij was een zoon van Dubbel Alberts Goosen (1781-1847) en van Jannetje Jacobs Net (1795-1866), die in 1832 eigenaars waren van het huis Emmeloord nr. 57 (volgens het kadastrale plan; zie het Schokker Erf 6, blz. 21 en 24). Maar ondanks dat eigen huisje bestond er in het gezin kennelijk geen weelde, want Dubbel Alberts Goosen (de vader van Jacob) werd in 1847 als armlastige op Emmeloord begraven.
Nadat Jacob Dubbels Gosen aanvankelijk als arbeider zijn brood verdiend had, werd hij, evenals zijn vader, visser.

Hij is op 29-5-1859 van Schokland naar Kampen verhuisd, waar hij een jaar later, op 3-5-1860, trouwde met Trijntje Jacobs Diender. Zij was 9-1-1834 op Emmeloord geboren als dochter van Jacob Louwe Diender (1795-1879) en van Lumme Jans Klappe (1798-1849).
Trijntje had reeds op 1-5-1852 Schokland verlaten, toen zij als dienstbode in Purmerend ging werken. Later kwam zij naar Kampen om te trouwen met haar Jacob, waarna ze in de Schapensteeg nr. 384 te Kampen zijn gaan wonen.

Ze kregen vijf kinderen.
 • Hun oudste dochter Johanna (1861-1926) trouwde met Antonius Mossel, bijgenaamd "Toon de Robbe" (zie ook: Toon de Robbe en de ballonvaarders)
 • Zoon Dubbel (1868-1945) trouwde met Theodora Christina Karman.
 • Zoon Albertus (1878-1967) trouwde met Gerritdina Bruitzman.
Jacob Dubbels Gosen overleed 12-3-1917 te Zwolle op 83-jarige leeftijd.
Zijn vrouw Trijntje Jacobs Diender werd 91 jaar. Zij stierf 24-8-1925 te Kampen.

Uit het Schokker Erf nr. 13 (januari 1990)

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.