• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33

Johannes Dirks Veen, geboren 13-6-1836 op Schokland, gehuwd met Gerardina Maria Snijders (....-1873), hertrouwd met Hendrica Jongman (1833-1902)

 

Dit is een getekend portret van Jan Veen, die op 13-6-1836 te Emmeloord geboren werd. Hij was een zoon van Dirk Dubbels Veen (1792-1857) en van Kristina Klasen van der Molen (1802-1887). Dat zijn vader, een visserman en tevens schipper, op 11-7-1857 in zee was verdronken, kon hem niet weerhouden om ook visserman te worden. Veel keus zal hij waarschijnlijk niet gehad hebben.

Op 16-6-1859 verhuisde de toen 23 jaar oude Jan met zijn moeder van Emmeloord, huisnummer 44, naar de Schokkersbuurt nr. 10 in Kampen (zie ook het Schokker Erf 13, blz. 16).
Nadat zijn moeder hertrouwd was met haar buurman Dubbel Jansen Kamper (1812-1885) vertrok Jan op 11-6-1862 naar Edam / Volendam. Nog datzelfde jaar verhuisde hij weer, nu naar Vollenhove. Drie jaar later, op 30-7-1865, trouwde hij in Vollenhove met Gerardina Maria Snijders, die op 18-5-1873 aldaar overleed.
Hij hertrouwde op 14-11-1873 in Vollenhove met Hendrica Jongman, geboren op 8-10-1833 in Vollenhove en overleden op 29-9-1902 in dezelfde plaats. Zij woonden daar in de Heiligegeeststeeg. Henrica was een dochter van Siemen Jongman en Johanna Jongman.

Jan Veen overleed op 15-6-1927 in Zwolle. Hij liep tot het laatst toe in Schokker klederdracht. Van zijn gouden broeksknopen is later een speld gemaakt. Dit kostbaar bezit is thans in bezit van zijn kleindochter Nel Teggelove in Leeuwarden. Het getekende portret van Jan Veen hangt aan de muur bij een kleinzoon van hem in Australië.

Zie ook de kwartierstaat van Jan Veen in het Schokker Erf 11, blz. 25-36. 
 

Uit het Schokker Erf nr. 16 (januari 1991)

 

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.