• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Onze Volendamse ambassadeurs en hun dames hadden een prachtig programma voor de Schokkerdag 2019 in Volendam samengesteld. Het programma presenteren we u graag hieronder. Inmiddels hebben we bijna het maximaal aantal deelnemers bereikt, dus wacht niet te lang met aanmelden! We leggen overigens een reservelijst aan voor eventuele open plekken vanwege afvallers. 

Tot het begin van de middag verbleven we in het St. Jozefgebouw. Daar vond een spetterende klederdrachtshow plaats. Daarna werd hier een maaltijd uitgeserveerd. Na het eten startten er drie wandeltochten door Volendam. Iedere wandeltocht heeft een eigen onderwerp, zie verderop. En als afsluiting was er een muzikaal optreden van Jaap Corn & The Feather Men, drie heren Veerman van Schokker afkomst.
 
Volendam verkennen
Men kon kiezen uit de volgende wandelroutes (elk tussen 1600 en 1800 meter, duur 2 uur):
 
Rood: route Volendams Museum.
Via een fraai stukje oud Volendam lopen we naar het Volendams Museum. Na dit bezoek nemen we een kopje koffie of thee met iets lekkers in restaurant de AMVO, tegenover het museum. Met rolstoel of rollator neemt u de  helling aan de achterkant. De hele route is geschikt voor gebruikers van rolstoel of rollator.

Blauw: route Hotel Spaander.
We bezoeken het befaamde Hotel Spaander, waar over de geschiedenis en over de schilderijen van dit bijzondere hotel wordt verteld. Tijdens het verhaal kunt u genieten van een kopje koffie of thee met iets lekkers erbij. Na afloop lopen we via een fraai stukje oud-Volendam weer terug naar het St. Jozefgebouw.

Groen: route Stolphoevekerk.
We lopen naar de houten protestantse kerk in het hartje van oud Volendam, die nu een monument is. Hier houdt Tom van der Woude uit Edam een voordracht over voormalig pastoor Doorenweerd van Schokland. Dan lopen we via een fraai stuk oud-Volendam naar restaurant d’Oude Helling, waar we een kopje koffie of thee met iets lekkers erbij geserveerd krijgen. Vervolgens lopen we terug naar het St. Jozefgebouw.
 
Vervoer
Voor mensen uit de omgeving Vollenhove – Kampen – Lelystad boden we comfortabel vervoer per touringcar  naar Volendam en terug. Opstappen kon bij De Burght in Vollenhove (7.30 uur), achter het NS station in IJsselmuiden/Kampen (8.00 uur) en bij de Carpoolplaats/Mc Donalds aan het Larsplein 10 te Lelystad (8.45 uur).

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp het!
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.