• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33Zaterdag 8 september was het weer zover. De Schokkerdag 2018, eerst gedacht in Amsterdam te houden, maar dat bleek financieel niet haalbaar. Nu een boottocht over de IJssel met de Veerman van Kampen. De route was stroomafwaarts naar de monding van de IJssel en door het natuurgebied het Kattegat, met de aalscholverkolonie. Dan op het Ketelmeer langs het pas aangelegde Keteloog naar Schokkerhaven. Door de brug bij Ramspol het Zwartewater op en via Genemuiden en Zwartsluis naar Hasselt.
Nadat iedereen was ingecheckt, rond 10 uur, gingen de trossen los en kozen wij het ruime sop. Het was een geroezemoes aan boord maar het was erg gezellig, met ruim honderd deelnemers was de Schokkerdag wederom volgeboekt.
De voorzitter deed het welkomstwoord en de penningmeester stak daarna  de kaarsjes aan ter herdenking van de in het afgelopen jaar overleden leden.
De tocht verliep voorspoedig en we kregen mooie plaatjes voorgeschoteld. De zon verdween weliswaar soms achter de wolken, maar het bleef droog en er was niet te veel wind.
 
Rond 12 uur kregen we vers gebakken kibbeling voorgeschoteld en voor de niet-visliefhebbers was er een kippenschnitzel. De ingehuurde Urker visbakkers bakten op  het achterdek dat het een lieve lust  was maar konden de honger van de lange rij wachtenden niet snel stillen. Maar er was genoeg, zo bleek toen we na het bezoek aan Hasselt weer aan boord stapten.

Rond één uur meerde de boot aan in de Hanzestad Hasselt, waar  we anderhalf uur hadden om de historische stad te verkennen. Het was er gezellig op de terrassen, en een wandeling langs de kalkovens en de grote kerk werd door velen gemaakt. Vlak voor het weer aan boord gaan konden we in het zonnetje nog een ijsje kopen bij het oude brugwachtershuisje.

Tijdens de terugtocht via Zwolle en de IJssel naar Kampen bracht Johannes ten Have  liedjes en verhalen ten gehore. Al snel bleek dat men meer oog en oor had voor de mensen die men al een tijd niet gezien had.
 Het tweede concert was een verrassing van leden van o.a. het Schokkerkoor. Spontaan klonk het Schokker Onze Vader en andere bekende liederen.
Rond half zes lag de boot weer aan de kade en werden broodjes uitgedeeld voor tijdens de thuisreis. Sommigen pakten nog even de gelegenheid om het Stadsmuseum in te gaan.
De Schokkerdag was wederom een succes. Op naar volgend jaar in Volendam!
 
Patrick Goosen, Purmerend
Schokker Erf 104, p33-35

 
 

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.