• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Het gesight van Schoklant Zijn leven lang vaart Bart Reindersma al op de schepen van de oude Zuiderzee. Bekendheid heeft hij gekregen met zijn tekeningen en etsen die hij erover gemaakt heeft en nog steeds maakt. Enige jaren geleden is hij een verteltheater begonnen waarin hij de verhalen over de oude Zuiderzee en haar geschiedenis tot leven brengt. Van het eiland Schokland van vóór de ontruiming in 1859 bestaan nagenoeg geen afbeeldingen. Aan de hand van de beschrijvingen in de archieven, de minuutplannen van 1832 en intensief speurwerk heeft hij het eiland middels tekeningen haar gezicht terug kunnen geven. Daarmee is het een eerbetoon aan alle zeshonderd bewoners van Schokland geworden die gedwongen werden hun vertrouwde leefomgeving en geboortegrond te verlaten.

Het verhaal wordt verteld door Bartels, een jongen die wordt gegrepen door alles wat hij samen met zijn ouders op het water meemaakt. Hij raakt gefascineerd door de schepen van weleer en gaat op zoek naar meer informatie over hun verleden. In het verhaal gaat hij uiteindelijk 150 jaar terug en vertelt over het vroegere eiland Schokland en over de omstandigheden waaronders de bewoners er leefden.

Bart Reindersma, vormgeving, tekeningen, etsen en verhaal
Het gesight van Schoklant - Stichting Flevolands Zuiderzeeverleden, 2013

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.