• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Schokland - de historie van een weerbarstig eiland Schokland, de historie van een weerbarstig eiland schetst het beeld van het wel en wee van dit voormalige Zuiderzee-eiland en zijn bewoners vanaf de prehistorie. Het is een bewogen geschiedenis door de niet aflatende strijd die de bewoners moesten voeren tegen het hen omringende water. Het was ook een ongelijke strijd; de zee won steeds meer terrein en telkens moesten nieuwe dijken en terpen worden opgeworpen. De voornaamste bron van inkomsten voor de eilanders vormde de visserij. Met hun 'schokkers' bevoeren zij de Zuiderzee, maar dit leverde slechts een schraal belegde boterham op. In 1859 besloot de regering het eiland te ontruimen, de levensomstandigheden waren in haar ogen te slecht geworden. Na de ontruiming raakte de bevolking verspreid over verschillende vissersdorpen rond de Zuiderzee. Hun taal, folklore en klederdracht die in dit boek worden beschreven verdween geleidelijk. Met de inpoldering van de Noordoostpolder was Schokland eiland af. Wat rest is een verhoging in het landschap die het voormalige eiland markeert.
(Tekst afkomstig van achterzijde boek.)

Drs. A.J. Geurts
Schokland - de historie van een weerbarstig eiland - ISBN 906011.760.3 - Walburg Pers, 1991

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp het!
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.