• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Het novembernummer 2022 van Het Schokker Erf bevat drie historische artikelen en veel verenigingsnieuws.
Een belangrijke man op Schokland aan het einde van de 18e eeuw was Seidel, de waterstaatsopziener en later schout. Bruno Klappe publiceert nu het tweede deel van diens volledige memoires
In 1906 waren er in Kampen nog veel Schokkers en nazaten, die van de 'bedeling' leefden, oftewel een uitkering van de gemeente. Bruno zet hun namen op een rijtje in De bedeling der Schokkers in Kampen (1906).
Jan Schilder schreef over  “Eens ging de zee hier tekeer”, met aandacht voor Louw Sul.

Verder in dit nummer de uitnodiging voor de nieuwjaarsreceptie begin volgend jaar, en de agenda voor de Algemene ledenvergadering op 14 januari 2023.  Met daarbij het Jaarverslag 2022 en de Begroting 2023. Twee aspirant-bestuursleden stellen zich voor: Laurens Klappe en Ton Zuethof. Verder de hernieuwde kennismaking met Theo Grootjen

Van de voorzitter

We kijken terug op een gezellige Schokkerdag in Vollenhove (zie 2022 - Vollenhove). Er waren 84 deelnemers waarvan er velen de Schokker Verhalenmarkt bezochten, georganiseerd door het Zuiderzeemuseum. Ook in Kampen werd de markt goed bezocht door Schokker nazaten, en op 5 november is de bijeenkomst in het Volendams Museum, vanaf 10.30 uur. Jan Schilder heeft er een kleine expositie voor samengesteld. We hopen later de resultaten in dit blad te kunnen melden.
Dit stukje is overigens mijn laatste bijdrage als voorzitter in het Schokker Erf. Op de Algemene Ledenvergadering, 14 januari a.s., treed ik ‘statutair’ af: mijn maximale drie termijnen als bestuurslid zitten er op, bijna 10 jaar. Ik blijf wel betrokken bij de vereniging als eindredacteur. Inmiddels is er tweemaal vergaderd met de twee nieuwe bestuursleden en zijn er – naast Theo Grootjen – nog twee aspirant-bestuursleden gevonden. Ik ben er van overtuigd dat dit voorgestelde nieuwe bestuur onze vereniging goed vooruit zal helpen, en kijk uit naar hun nieuwe beleidsplan.
Toch zou ik een versterking in de vorm van het liefst twee extra leden toejuichen, voor wat extra energie en continuïteit. Wie durft het aan? Bel mij en ik leg graag uit wat het bestuurslidmaatschap inhoudt.
Tot ziens op de nieuwjaarsreceptie,

NB: het doorklikken op de verwijzingen in dit artikel werkt alleen indien u bent ingelogd op het besloten ledendeel van onze website. Zie ook Aanvraag inlogaccount voor leden
Digitale abonnees op Het Schokker Erf krijgen op dezelfde dag dat het papieren nummer wordt verspreid, een e-mailbericht. Daarin staat dan een verwijzing naar dit artikel en een link om het blad in PDF te downloaden. Helaas blijkt dat bij abonnees met een e-mailadres bij Gmail dit bericht vaak in de spam-mailbox terechtkomt. Daar kan het met enige moeite teruggevonden worden, beter is het om ons verzendadres, Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., toe te voegen aan de contacten (Google) of de lijst veilige / bekende afzenders. Wij kunnen hier voor zover ons bekend niets aan doen.

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp het!
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.