• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
In nummer 111 van het Schokker Erf staat een uitgebreid artikel van Jan Schilder uit Volendam over De Pieperrace en de familie Sul. Inderdaad, dat heeft met aardappels te maken, en met Volendam.

De noordpunt van Schokland bleef na het verdwijnen van het dorp Emmeloord in 1859 niet lang onverlicht, schrijft Bruno Klappe in Een licht op de noordpunt van Schokland.

Schokkers in de pastorie van Vollenhove is een artikel van Henk van Heerde, die ontdekte dat de 'oude' roomskatholieke (!) pastorie in Vollenhove, in 1858 verruild door één vlakbij de kerk, een rol speelde bij de opvang van de Schokker families na hun gedwongen vertrek van het eiland. Zo'n 25 gezinnen waren welkom in Vollenhove - waarvan twee in de oude pastorie.

Bruno Klappe schreef over de vissersboot van zijn opa het artikel De KP6 van Bruin de Klosse, KP staat zoals u weet voor Kampen.

Ons lid Marie Jansen-Klappe uit Zutphen, die graag en met succes in oude kranten en tijdschriften zoekt via Delpher, vond een unieke foto van een geboren Schokkerin, namelijk Aaltje Ouderling. Bruno Klappe schreef er een artikel omheen in de serie 'Fotogalerij': Ouderling, Aaltje (1852-1928).

In het 'nieuws'deel een artikel over het besloten ledendeel van onze website, vooral bedoeld om de 'niet zo digitale' leden wegwijs te maken en te verleiden om daar ook eens op te kijken. Gesneden koek voor onze digitale abonnees, toch? Verder de ledenmutaties van dit kwartaal, een oproep van de penningmeester aan diegenen die nog steeds de contributie voor dit jaar niet hebben overgemaakt om dat nu eindelijk - en dan met spoed - te doen. Dat scheelt ons geld, en hem tijd.
Van Alice Garritsen, schrijfster van 'het product Nico Kwakman' (digitaal bij haar verkrijgbaar!) over haar initiatief Schokker genealogie op Facebook.

Van de voorzitter
 
We hopen dat u de afgelopen maanden gezond bent gebleven, en hebt kunnen genieten van een mooi voorjaar. U zult inmiddels gewend zijn aan de coronamaatregelen, inclusief aan het idee dat er dit jaar geen Schokkerdag is. Wel bestaan we gewoon in september al 35 jaar. We zijn trots op onze vereniging met een stabiel aantal leden, en zijn blij dat we de kennis over het eiland en de Schokkers van toen kunnen blijven uitdragen. Schokland is er nog steeds, en de toekomst ervan is nu ook onderwerp van een Europees onderzoek naar soortgelijke gebieden, waarbij naar alle aspecten van cultureel erfgoed wordt gekeken – en ook onze visie telt. Het project rond de vernatting aan de zuidpunt is een volgende fase ingegaan. Er komt nieuwe natuur die toegankelijk wordt voor bezoekers. Dat wordt uitgelegd in een kort maar helder filmpje ‘Het verhaal van het Verdronken Duin’, o.a. bereikbaar via onze facebookpagina. Daar moet u echt eens gaan kijken, dan ziet u ook de nieuwe Schokland genealogiegroep die al 148 leden telt. Een laagdrempelige manier om uw oude foto’s van Schokker nazaten te delen en nieuwe informatie over uw voorouders te bemachtigen.
Het museum is inmiddels weer open. Zoals vorig jaar is een kunstroute ingericht, een wandeling van 2,5 km langs speciale objecten op en rond de Middelbuurt - zie ook Kunstwandeling Eb. Misschien een alternatief voor deelname aan de Schokkerdag? Dan zien we u daar op zaterdag 12 september.
 
Henk van Heerde

NB: het doorklikken op de verwijzingen in dit artikel werkt alleen indien u bent ingelogd op het besloten ledendeel van onze website. Zie ook Aanvraag inlogaccount voor leden
Digitale abonnees op Het Schokker Erf krijgen op dezelfde dag dat het papieren nummer wordt verspreid, een e-mailbericht. Daarin staat dan een verwijzing naar dit artikel en een link om het blad in PDF te downloaden. Helaas blijkt dat bij abonnees met een e-mailadres bij Gmail dit bericht vaak in de spam-mailbox terechtkomt. Daar kan het met enige moeite teruggevonden worden, beter is het om ons verzendadres, Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., toe te voegen aan de contacten (Google) of de lijst veilige / bekende afzenders. Wij kunnen hier voor zover ons bekend niets aan doen.

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.