• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Tekst van de lezing van dr. Bouman, auteur van Schokland, het verlaten eiland (1975) over Schokland voor een Zeeuws publiek. Bruno Klappe vond die terug in het Noord-Hollands Archief. De bijzondere gebeurtenissen van Hospitaalsoldaat Johannes Toeter (1899) worden beschreven door Bruno Klappe. De beide bijbehorende foto's lijken erg actueel!
Een artikel over 
De schokkerschuit (1948) verscheen in het Overijsselsch Dagblad van 4-5-1948 ter gelegenheid van de opening van het Stedelijk Museum te Kampen. We plaatsen het nu opnieuw.
In de rubriek Fotogalerij aandacht voor de familie Kluessjen uit Hellendoorn, met aan het hoofd vader Kluessjen, Jacob (1870-1957).
Verder aandacht voor het overlijden van ons erelid Raymond van Kooten (1946-2021).


Van de voorzitter

Helaas treft u in dit augustusnummer niet zoals gebruikelijk een vooruitblik op de Schokkerdag. Voor de tweede keer op rij maken de coronavoorwaarden het ons onmogelijk een bijeenkomst te organiseren. Hoewel inmiddels iedere volwassene voldoende gevaccineerd kan zijn, blijft het risico op het overdragen van besmettingen op anderen te groot, zeker met de nieuwste agressieve variant van het virus.
Gelukkig hebben we wel veel vrijheden teruggekregen zodat we weer op vakantie kunnen, en uitstapjes kunnen maken – bijvoorbeeld naar Schokland. Maar bijkletsen met anderen binnen de anderhalve meter zit er nog niet in, wil je het veilig houden.
Het museum op Schokland is weer open, maar de museumgidsen mogen alleen in de buitenlucht hun werk doen. Fijn dat je op Schokland nog meer hebt dan het museum alleen!
Op en rondom het museumterrein worden in de weekenden tot eind september diverse live optredens gegeven, allemaal in het overkoepelende thema ‘poëzie’. Deze ‘Zomer op Schokland’ werd samen met  Flevo-landschap uitgevoerd. De nieuwe kunst- en poëzieroute voert door het bijzondere natuurgebied van Werelderfgoed Schokland.
Maar ook als je thuis blijft kun je Schokland en Schokkers bekijken op het beeldscherm van computer, tablet of telefoon. Log in op onze website, daar vindt u in het ledenmenu links onderaan de weg naar ruim 600 foto’s en 1000 bidprentjes, voor u verzameld en voorzien van teksten. Dit naast de honderden artikelen uit 35 jaar Het Schokker Erf. Veel plezier!

Henk van Heerde

NB: het doorklikken op de verwijzingen in dit artikel werkt alleen indien u bent ingelogd op het besloten ledendeel van onze website. Zie ook Aanvraag inlogaccount voor leden
Digitale abonnees op Het Schokker Erf krijgen op dezelfde dag dat het papieren nummer wordt verspreid, een e-mailbericht. Daarin staat dan een verwijzing naar dit artikel en een link om het blad in PDF te downloaden. Helaas blijkt dat bij abonnees met een e-mailadres bij Gmail dit bericht vaak in de spam-mailbox terechtkomt. Daar kan het met enige moeite teruggevonden worden, beter is het om ons verzendadres, Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., toe te voegen aan de contacten (Google) of de lijst veilige / bekende afzenders. Wij kunnen hier voor zover ons bekend niets aan doen.

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.