• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
In 1931 maakte journalist Fred Thomas een verslag van zijn reis naar Schokland, het verlaten eiland. Het werd gepubliceerd in de Katholieke Illustratie van 16-12-1931. De meeste foto's zullen u bekend voorkomen!
Bruno Klappe belicht in De erfenis van Albert Heinen de achtergronden van deze Albertus Heinen, een toen 22-jarige, op Schokland geboren matroos, die dienst deed op “Zijner Majesteits Wachtschip te Willemsoord”.
Een kleine plaaggeest (1892) is het verhaal uit Vollenhove van een gepest kind waarvan de moeder ingreep en voor het gerecht moest verschijnen.
Uit het blad Schuttevaer namen we het gedicht Storm op Schokland (1933) over, geschreven door Lammert Kombrink (1907-1996), kleinzoon van Lammert Smit (1854-1929), de lichtwachter en havenmeester op Schokland. Hij schreef onder meer de roman “De bruid van Schokland” en het vervolg 'De Zeeburcht', dat zich afspeelt op Oud Kraggenburg, waar zijn vader Kasper Kombrink lichtwachter was.
In de rubriek Fotogalerij aandacht voor Geertje Mastenbroek (1849-1919) , die gehuwd was met Jan Dirk Maters (1828-1905).
Tot slot een bijzonder verhaal, ook uit Schuttevaer, van duiker Nicolaas Engelhart (1850-1942): Dertien lekkere metworsten (1931).


Van de voorzitter

Eindelijk heeft het bestuur van onze vereniging weer eens normaal kunnen vergaderen. Na ruim anderhalf jaar konden we elkaar weer ontmoeten in de pastorie van het kerkje van de Middelbuurt op Schokland. Het was even wennen zonder Wim en Jos, en met Jan Meijer als ‘nieuw’ bestuurslid. Voor Bert was het ook direct de laatste keer: zijn tweede termijn zit er in januari op en vanwege drukke werkzaamheden volgt er geen derde termijn. Jan Kwakman en ik mogen formeel nog een jaar door en dat doen we dan ook.   Een penningmeester hebben we nog steeds niet gevonden, wel heeft zich een nieuw bestuurslid aangemeld. Wie volgt?
Schokland ligt er op het oog nog hetzelfde bij. Een klein detail is het fietspad van de Middelbuurt naar de Zuidpunt, dat nu ruimer om het restaurant is gelegd – waardoor ruimte voor activiteiten ontstaat.
En nieuw is de voorgenomen aankoop van één van de boerderijen langs de grote weg die Schokland nu in tweeën deelt, schuin tegenover de toegangsweg naar het museum. Het kan de start zijn voor een  Werelderfgoedcentrum, het geeft in ieder geval ruimte en mogelijkheden. Wellicht al voor onze Schokkerdag 2022, want we willen dan alsnog het 35-jarig bestaan van de vereniging vieren op het eiland.
We gaan de wintermaanden weer in. Ik wens u allen een hele mooie en gezonde kerst en een gezellige jaarwisseling toe.
Blijf gezond, dan zien we elkaar misschien op de nieuwjaarsbijeenkomst, 8 januari, op Schokland.

Henk van Heerde

NB: het doorklikken op de verwijzingen in dit artikel werkt alleen indien u bent ingelogd op het besloten ledendeel van onze website. Zie ook Aanvraag inlogaccount voor leden
Digitale abonnees op Het Schokker Erf krijgen op dezelfde dag dat het papieren nummer wordt verspreid, een e-mailbericht. Daarin staat dan een verwijzing naar dit artikel en een link om het blad in PDF te downloaden. Helaas blijkt dat bij abonnees met een e-mailadres bij Gmail dit bericht vaak in de spam-mailbox terechtkomt. Daar kan het met enige moeite teruggevonden worden, beter is het om ons verzendadres, Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., toe te voegen aan de contacten (Google) of de lijst veilige / bekende afzenders. Wij kunnen hier voor zover ons bekend niets aan doen.

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.