• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Het augustusnummer van Het Schokker Erf bevat veel historie uit het begin van de 19e eeuw, toen Schokland nog een door vooral vissers bewoond eiland was.
Een belangrijke man in die tijd was Seidel, de waterstaatsopziener en later schout. Bruno Klappe publiceert nu het eerste deel van diens volledige memoires. Helaas kon Bruno niet de identiteit achterhalen van Een Schokker met een grote fantasie die graag geld van de koning wilde. Schokland in het Zuiderzeemuseum is een overgenomen artikel “van een bijzondere medewerker” uit de krant, in 1949 - voor de actuele situatie moet u zelf maar gaan kijken in Enkhuizen!
Jan Schilder laat in Marie Kluus en Keessieman fraaie portretten zien uit de familie Kluessien-Bien die in 1859 in Volendam terecht kwam. Het vermiste harnas is een zeldzaam oud verhaal, in januari 1543 legden diverse Schokkers een verklaring af voor de schepenen in Kampen over een zoekgeraakt harnas. In 1938 schreef aardrijkskundeleraar Moerman uit Kampen Over de naam Schokland.
De laatste dagen van Schokland is een artikel van een onbekende auteur uit het weekblad Schuttevaêr van 7-6-1941 - met een foutje denk ik, want havenmeester Jan Spit wordt er consequent met 'Spits' aangeduid. In 1542 had men op Schokland te maken met Het verongelukte karveelschip van Herman Philipsz., Bruno Klappe heeft het uitgezocht
Verder in dit nummer het verslag van de Algemene ledenvergadering op 28 mei 2022, meer over de Schokkerdag op 10 september met nogmaals een Schokker verhalenmarkt en het nieuwe bestuurslid Ruud de Jong die zich voorstelt.

Van de voorzitter

Het was fijn om op onze algemene ledenvergadering in mei weer zoveel bekende en zelfs een paar onbekende gezichten te zien. Ondanks de plotselinge locatieverandering waren er zo’n veertig mensen. Er werden twee nieuwe bestuursleden officieel benoemd, maar we hebben er nog drie nodig!
Zelfs een tweede kascommissielid kwam er niet naar voren.
Jammer dat het zo veel moeite kost vrijwilligers voor onze vereniging te vinden. We moesten het ook doen zonder medebestuurslid Patrick Goosen, wiens echtgenote ernstig ziek was en op 21 juli is overleden op 64-jarige leeftijd. We hebben Linda meegemaakt bij onze activiteiten als hartelijk en spontaan, en zullen haar missen. Patrick wensen we sterkte toe en hopen hem spoedig terug te zien.
 
De voorbereidingen van de Schokkerdag gingen niet over rozen. Door de vakanties van bestuursleden en het zeer laat ter beschikking komen van de beoogde locatie moest er nog van alles geregeld worden. Uiteindelijk blijkt die locatie toch (nog) niet te voldoen en moeten we uitwijken naar Vollenhove, naar MFA De Burght. Met ruimte voor het oorspronkelijke doel: samen zijn, veel kunnen bijpraten. Maar er is in Vollenhove verder ook van alles te doen, zie De Schokkerdag.  Meld u zich dus aan bij de secretaris!
 
Had u intussen nog getwijfeld over een eventueel bestuurslidmaatschap? Bel me gewoon eens een keertje, of praat erover tijdens de Schokkerdag.


NB: het doorklikken op de verwijzingen in dit artikel werkt alleen indien u bent ingelogd op het besloten ledendeel van onze website. Zie ook Aanvraag inlogaccount voor leden
Digitale abonnees op Het Schokker Erf krijgen op dezelfde dag dat het papieren nummer wordt verspreid, een e-mailbericht. Daarin staat dan een verwijzing naar dit artikel en een link om het blad in PDF te downloaden. Helaas blijkt dat bij abonnees met een e-mailadres bij Gmail dit bericht vaak in de spam-mailbox terechtkomt. Daar kan het met enige moeite teruggevonden worden, beter is het om ons verzendadres, Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., toe te voegen aan de contacten (Google) of de lijst veilige / bekende afzenders. Wij kunnen hier voor zover ons bekend niets aan doen.

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.