• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
In dit nummer een artikel van Wim Veer onder de titel Hoe Nederland bewoog (1853) over het natuurgeweld van water en ijs in vroeger tijden.
Het verhaal over het geheimzinnige dorpje Maenhuizen uit Schokker Erf 78 kreeg een vervolg: Op het spoor van Maenhuizen (2) door toedoen van Bruno Klappe.
Bruno dook in de krantenarchieven en vond informatie over De koeienredder van Schokland (1860). Wie was dat nou eigenlijk?
Een tekening van Dreibholz (1799-1874) in het Centraal Museum in Utrecht met als titel Gezicht op Schokland roept vragen op: wat wordt hier nu precies afgebeeld? Om welke kerk gaat het? Bruno laat de verschillende kandidaten de revue passeren en lost het raadsel op.
Vijf advertenties uit oude kranten verhalen van een 50-jarige bruiloft in Vollenhove, een verloren zilveren ring op Urk, een raadsel rond de veerman bij Kampen, een Schokker als exploitant van de stationsrestauratie en de distributie - vlak na de oorlog - van spekbokking en zure haring te Kampen.
Frank Rijckaert maakte op de middenpagina de kwartierstaat van onze vice-voorzitter, zie Konter, Wim (1950- ) - kwartierstaat met toelichting.
In de fotogalerij deze keer twee foto's van Diender, Johanna Maria (1893-1956) dankzij ons lid Gert de Boer.

Bij het verenigingsnieuws leest u hoe u alsnog kunt aanmelden voor de Schokkerdag 2016: 3 september - boottocht Lemmer-Sneek vv. Doe het direct!
Tijdens de Schokkerdag, voor de laatste keer overigens, vergaderen we: zie de Agenda algemene ledenvergadering 3 september 2016. De stukken daarvoor staan er ook in: Jaarrekening 2015, begrotingen 2015-2016-2017. In Wat wil de Schokkervereniging eigenlijk? leest u wat er in ons nieuwe Beleidsplan 2016-2020 staat. Verder een toelichting op het vernieuwd huishoudelijk reglement wat dan ter stemming wordt gebracht.

Tot slot het nieuwsartikel De Lichtwachterswoning nu open als gastvrij rustpunt.

Heeft u ook een leuk artikel voor ons? Stuur het ons toe, de adressen vindt u hier: colofon Het Schokker Erf

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.