• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
De laatste reis van matroos Peter Stroeve  is een verhaal van Bruno Klappe over een geboren Schokker die als zeeman in Amsterdam terecht komt. Hij overlijdt in 1874 aan boord van de stoomboot Sirius, in het huidige Gdansk.
 
Onrust bij katholieke vissers in Vollenhove, in 1934, wordt beschreven door Wim Veer. De steunwet na de afsluiting van de Zuiderzee dreigt versoberd te worden. Ondersteund door de pastoor wordt een smeekbrief om hulp naar de bisschop gestuurd.
 
Een oude verpekelde Schokker lucht zijn hart is een artikel uit 1958 dat in het Gereformeerd Gezinsblad stond. Ene ‘Steur’ beschrijft zijn gesprek met een visser uit Brunnepe, die wel van Schokland maar niet van de Zuiderzee verdreven was.
 
Oltmans en Dubourcq tekenden elk op 20 juni 1845 hun gezicht op Middelbuurt. Bruno Klappe beschrijft hun tekeningen en waar ze precies werden gemaakt.
 
De Schokker mannen die in 1817 Vrijgesteld van dienst werden worden met naam en toenaam genoemd in dit artikel van Bruno klappe.
 
In de fotogalerij deze keer een getekend portret (1923) van Albert Bape (1843-1927), gehuwd met Grietje Kok (1842-1915) met toelichting door Bruno Klappe.
 
Op oude Zuiderzeekaarten vond Wim Veer Espel terug, en de dreigende scheuring van Schokland.
 
In De zee geeft, de zee neemt (5) beschrijft Bruno Klappe enkele vondsten rond 1817, zoals een anker en een Enkhuizer baakton.
 
Dit nummer is het eerste gecombineerde nummer met historie en nieuws. In het nieuwsdeel iets over Schokker specialiteiten, de Nieuwjaarsreceptie, het thema ‘Schokland, tijdloos mysterie’ en de Schokkerdag 2014. En tot slot het gedicht ‘Misplaatst’ over de huidige plek van Het Schokkermonument te Kampen 

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp het!
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.