• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
In dit nummer een artikel van Fred Thomas uit 1930 met als titel 'Waar de golfslag klinkt als een verwijt (1)'. Dan een verklaring van de naam van het eiland Schokland: Hoe komt Schokland aan zijn naam? door G.W.M. Claasen uit Geldrop.
In dagblad De Tijd stond in 1942 het stuk 'Oude namen in het nieuwe land'.
Over een Zeldzaam natuurverschijnsel verhaalt De Oprechte Urker van 28 maart 1936.
In 'De fotogalerij' wordt Jan Gerrit Bien (1892-1970) geportretteerd.
Van de hand van Wim Veer is het artikel 'Doch Nederlander zijn zij niet meer', over de zoaven - waaronder drie Schokkers - die dienden in het vrijwillige leger van de paus in de jaren 1860-1870 tijdens de 'heilige oorlog' die toen woedde in Italië.
Verveelde hij zich een beetje? - is de vraag die Bruno Klappe stelt bij een teruggevonden 'kattebelletje' van Johan Seidel, zoon van burgemeester Lucas Seidel, uit 1818.

Verder natuurlijk het verslag van de Schokkerdag 2014 - Urk. Een volle bak, ruim 100 man; lekker eten en een goede sfeer. 

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.